Field Data (1.0.0-alpha10) - en to id translation catalogue (20 entries)

en: Home
id: Beranda

en: Type
id: Jenis

en: Administration
id: Administrasi

en: Yes
id: Ya

en: No
id: Tidak

en: Required
id: Wajib

en: Settings
id: Pengaturan

en: Name
id: Nama

en: View
id: Lihat

en: Options
id: Opsi

en: All
id: Semua

en: Unlimited
id: Tak terbatas

en: View all
id: Lihat Semua

en: Manage fields
id: Kelola bidang

en: Used in
id: Digunakan di

en: Reports
id: Laporan

en: Cardinality
id: Kardinalitas

en: Bundles
id: Bundel

en: Field list
id: Daftar field

en: Number of records
id: Jumlah rekod
