Field Data (1.0.0-alpha6) - en to it translation catalogue (18 entries)

en: Type
it: Tipo

en: Administration
it: Amministrazione

en: Yes
it: Sì

en: Required
it: Obbligatorio

en: Settings
it: Impostazioni

en: Name
it: Nome

en: View
it: Visualizza

en: Options
it: Opzioni

en: All
it: Tutti

en: Unlimited
it: Nessun limite

en: View all
it: Visualizza tutti

en: Used in
it: Usato in

en: Data
it: Dati

en: Reports
it: Resoconti

en: Cardinality
it: Cardinalità

en: Download CSV
it: Scarica CVS

en: Field list
it: Elenco campi

en: Number of records
it: Numero di record
