Field Encryption (4.0.0-alpha1) - en to uk translation catalogue (14 entries)

en: Save configuration
uk: Зберегти конфігурацію

en: Operations
uk: Операції

en: Settings
uk: Налаштування

en: Field
uk: Поле

en: Property
uk: Властивість

en: Property name
uk: Назва властивості

en: Encryption
uk: Шифрування

en: Entity type
uk: Тип сутності

en: Properties
uk: Властивості

en: Placeholder
uk: Заповнювач

en: Encrypt
uk: Шифрування

en: Field types
uk: Типи полів

en: Base field
uk: Основне поле

en: Usages
uk: Використання
