Field Encryption (4.0.0-alpha2) - en to ru translation catalogue (11 entries)

en: Save configuration
ru: Сохранить конфигурацию

en: Operations
ru: Операции

en: Settings
ru: Настройки

en: Field
ru: Поле

en: Property
ru: Свойство

en: Entity type
ru: Тип сущности

en: Batch size
ru: Размер пакета

en: Properties
ru: Свойства

en: Placeholder
ru: Заполнитель

en: Field types
ru: Типы полей

en: Base field
ru: Базовое поле
