Field Encryption (8.x-2.0-alpha1) - en to fa translation catalogue (8 entries)

en: Operations
fa: عملیات

en: Settings
fa: تنظیمات

en: Field
fa: فیلد

en: Revision ID
fa: شناسه نسخه

en: Field name
fa: نام فیلد

en: Property
fa: ویژگی

en: Entity type
fa: نوع عنصر

en: Entity ID
fa: شناسه عنصر
