Field Encryption (8.x-2.0-alpha1) - en to fr translation catalogue (12 entries)

en: Operations
fr: Actions

en: Settings
fr: Paramètres

en: Field
fr: Champ

en: Revision ID
fr: Identifiant (ID) de version

en: Field name
fr: Nom du champ

en: Property
fr: Propriété

en: Encryption
fr: Chiffrement

en: Entity type
fr: Type d'entité

en: Batch size
fr: Taille du lot

en: Properties
fr: Propriétés

en: Field types
fr: Types de champs

en: Entity ID
fr: Identifiant (ID) de l'entité
