Field Encryption (8.x-2.0-alpha2) - en to de translation catalogue (15 entries)

en: Operations
de: Aktionen

en: Settings
de: Einstellungen

en: Field
de: Feld

en: Revision ID
de: Revisions-ID

en: Field name
de: Feldname

en: Property
de: Eigenschaft

en: Property name
de: Eigenschaftsname

en: Encryption
de: Verschlüsselung

en: Entity type
de: Entitätstyp

en: Batch size
de: Stapelverarbeitungsgröße

en: Properties
de: Eigenschaften

en: Encrypt
de: Verschlüsseln

en: Field types
de: Feldtypen

en: Entity ID
de: Entitäts-ID

en: Are you sure you want to remove encryption for field %field on %entity_type?
de: Möchten Sie die Verschlüsselung des Feldes %field in %entity_type wirklich aufheben?
