Field Encryption (8.x-2.0-alpha2) - en to it translation catalogue (10 entries)

en: Operations
it: Operazioni

en: Settings
it: Impostazioni

en: Field
it: Campo

en: Revision ID
it: ID revisione

en: Field name
it: Nome del campo

en: Property
it: Proprietà

en: Entity type
it: Tipo di entità

en: Properties
it: Proprietà

en: Field types
it: Tipi di campo

en: Entity ID
it: ID Entità
