Field Encryption (8.x-2.0-alpha2) - en to oc translation catalogue (9 entries)

en: Operations
oc: Accions

en: Settings
oc: Paramètres

en: Field
oc: Camp

en: Revision ID
oc: Identificant (ID) de revision

en: Field name
oc: Nom del camp

en: Property
oc: Proprietat

en: Entity type
oc: Tipe d'entitat

en: Properties
oc: Proprietats

en: Entity ID
oc: Identificant (ID) de l'entitat
