Field extra (1.0.6) - en to ca translation catalogue (8 entries)

en: Operations
ca: Operacions

en: Private
ca: Privat

en: Edit
ca: Edita

en: Field
ca: Camp

en: Field name
ca: Nom del camp

en: About
ca: Detalls

en: Entity type
ca: Tipus d'entitat

en: Entity types
ca: Tipus d'entitats
