Field extra (1.0.6) - en to oc translation catalogue (7 entries)

en: Operations
oc: Accions

en: Private
oc: Privat

en: Edit
oc: Modificar

en: Field
oc: Camp

en: Field name
oc: Nom del camp

en: About
oc: A prepaus

en: Entity type
oc: Tipe d'entitat
