(Entity Reference) Field Formatters (3.0.0-alpha0) - en to it translation catalogue (11 entries)

en: Label
it: Etichetta

en: Inline
it: In linea

en: Field name
it: Nome del campo

en: Hidden
it: Nascosto

en: Above
it: Sopra

en: Formatter
it: Formattatore

en: Field formatter
it: Formattatore del campo

en: Formatter settings
it: Impostazioni del formatter

en: View mode
it: Modo di visualizzazione

en: Visually Hidden
it: Visivamente nascosto

en: Link to the entity
it: Link all'entità
