(Entity Reference) Field Formatters (8.x-2.0-beta0) - en to de translation catalogue (10 entries)

en: Label
de: Beschriftung

en: Field name
de: Feldname

en: Hidden
de: Ausgeblendet

en: Above
de: Oberhalb

en: Formatter
de: Anzeigeformat

en: Field formatter
de: Anzeigeformat

en: Formatter settings
de: Anzeigeformateinstellungen

en: View mode
de: Ansichtsmodus

en: Visually Hidden
de: Visuell ausgeblendet

en: Link to the entity
de: Link zur Entität
