Field Group (4.0.0-alpha1) - en to fi translation catalogue (56 entries)

en: delete
fi: poista

en: Delete
fi: Poista

en: Cancel
fi: Peruuta

en: Description
fi: Kuvaus

en: Yes
fi: Kyllä

en: No
fi: Ei

en: Edit
fi: Muokkaa

en: None
fi: Ei mitään

en: Weight
fi: Paino

en: Label
fi: Tunnus

en: Update
fi: Päivitys

en: Region
fi: Alue

en: Horizontal
fi: Vaakasuora

en: Vertical
fi: Pystysuora

en: Fields
fi: Kentät

en: Details
fi: Yksityiskohdat

en: Group name
fi: Ryhmän nimi

en: Attributes
fi: Ominaisuudet

en: Clone
fi: Kloonaa

en: Tab
fi: Välilehti

en: Default state
fi: Oletustila

en: Collapsible
fi: Supistettavissa

en: Slow
fi: Hidas

en: Fast
fi: Nopea

en: Tabs
fi: Välilehdet

en: Identifier
fi: Tunnistin

en: About
fi: Tietoja

en: Element
fi: Elementti

en: Effect
fi: Efekti

en: Speed
fi: Nopeus

en: Entity type
fi: Entiteetin tyyppi

en: Direction
fi: Suunta

en: Save and continue
fi: Tallenna ja jatka

en: Migration
fi: Migraatio

en: Bundle
fi: Paketti

en: Fieldset
fi: Kenttäryhmä

en: Field group label
fi: Kenttäryhmän etiketti

en: Bounce slide
fi: Ponnauta sivu

en: Label element
fi: Etiketin elementti

en: View mode
fi: Näyttötila

en: HTML element
fi: HTML-elementti

en: Field group format:
fi: Kenttäryhmän muoto:

en: The css class must include only letters, numbers, underscores and dashes.
fi: CSS-luokka saa sisältää ainoastaan kirjaimia, numeroita, väliviivoja ja alaviivoja.

en: Are you sure you want to delete the group %group?
fi: Oletko varma että haluat poistaa kenttäryhmän %group?

en: The group %group has been deleted from the %type content type.
fi: Ryhmä %group on poistettu sisältötyypistä %type.

en: This fieldgroup renders child groups as jQuery accordion.
fi: Tämä kenttäryhmä mahdollistaa kenttäryhmän pienentämisen jQueryn accordionin avulla.

en: This fieldgroup renders the content in a div, part of accordion group.
fi: Kenttäryhmä renderöi sisällön div-elementiun sisään joka on osa piennennettävissä olevaa kenttäryhmää.

en: Extra CSS classes
fi: Ylimääräiset CSS-luokat

en: Horizontal Tabs
fi: Vaakavälilehdet

en: Fieldgroups
fi: Kenttäryhmät

en: <p class="fieldgroup-help">Fields can be dragged into groups with unlimited nesting. Each fieldgroup format comes with a configuration form, specific for that format type.<br />Note that some formats come in pair. These types have a html wrapper to nest its fieldgroup children. E.g. Place accordion items into the accordion, vertical tabs in vertical tab group and horizontal tabs in the horizontal tab group. There is one exception to this rule, you can use a vertical tab without a wrapper when the additional settings tabs are available. E.g. node forms.</p>
fi: <p class="fieldgroup-help">Kenttiä voidaan siirtää kenttäryhmiin vetotoiminnon avulla, tasojen määrää ei ole rajoitettu. Jokainen kenttäryhmän muoto sisältää muotokohtaisen asetuskaavakkeen.<br />Huomaa että jotkut muodot saattavat tulla pareittain. Näillä tyypeillä on ympäröivä html-luokka joka sisennyttää sen aliryhmät oikealla tavalla. Ts. aseta pienennettävissä olevat ryhmät piennennettävissä olevaan ryhmään ja vaakasuorat välivehdet vaakasuorien välilehtien ryhmään. Sääntöön on olemassa yksi poikkeus, voit käyttää pystysuoraa välilehteä ilman ympäröivää elementtiä kun lisäasetusvälilehdet ovat käytössä. Esimerkiksi solmujen lisäyskaavakkeet.</p>

en: New group %label successfully created.
fi: Uusi ryhmä %label onnistuneesti lisätty.

en: Fieldgroup @group is not cloned since a group already exists with the same name.
fi: Kenttäryhmän @group kloonaaminen ei ole mahdollista koska samanniminen kenttäryhmä on jo olemassa.

en: Fieldgroup @group cloned successfully.
fi: Kenttäryhmä @group kloonattu onnistuneesti.

en: Show label
fi: Näytä etiketti

en: A unique machine-readable name containing letters, numbers, and underscores.
fi: Yksilöllinen koneluettava nimi sisältäen kirjaimia, numeroita ja alaviivoja.
