Field Group (8.x-1.0-rc5) - en to gl translation catalogue (41 entries)

en: delete
gl: eliminar

en: Delete
gl: Borrar

en: Cancel
gl: Cancelar

en: Description
gl: Descrición

en: Yes
gl: Si

en: No
gl: Non

en: Edit
gl: Editar

en: None
gl: Ningún

en: Label
gl: Etiqueta

en: Update
gl: Actualizar

en: Fields
gl: Campos

en: Details
gl: Detalles

en: Group name
gl: Nome do grupo

en: Attributes
gl: Atributos

en: Clone
gl: Clonar

en: Default state
gl: Estado predeterminado

en: Add group
gl: Engadir grupo

en: Collapsible
gl: Plegable

en: Slow
gl: Amodo

en: Fast
gl: Rápido

en: Migrate
gl: Migrar

en: Tabs
gl: Lapelas

en: Identifier
gl: Identificador

en: Element
gl: Elemento

en: Effect
gl: Efecto

en: Speed
gl: Velocidade

en: Entity type
gl: Tipo de entidade

en: Direction
gl: Dirección

en: Save and continue
gl: Gardar e continuar

en: Bundle
gl: Paquete

en: Fieldset
gl: Conxunto de campos

en: Field group label
gl: Etiqueta do grupo de campos

en: (active tab)
gl: (solapa activa)

en: View mode
gl: Modo de vista

en: HTML element
gl: Elemento HTML

en: Extra CSS classes
gl: Clases CSS extra

en: Blind
gl: Cego

en: Horizontal Tabs
gl: Grupo de solapas horizontais

en: Fieldgroups
gl: Grupos de campos

en: Show label
gl: Amosar etiqueta

en: A unique machine-readable name containing letters, numbers, and underscores.
gl: Un nome único de sistema contendo letras, números e guións baixos.
