Field Group (8.x-3.0) - en to tr translation catalogue (38 entries)

en: delete
tr: sil

en: Delete
tr: Sil

en: Cancel
tr: İptal

en: Description
tr: Açıklama

en: Yes
tr: Evet

en: No
tr: Hayır

en: Edit
tr: Düzenle

en: None
tr: Hiçbiri

en: Weight
tr: Ağırlık

en: Label
tr: Etiket

en: Update
tr: Güncelle

en: Region
tr: Bölge

en: Horizontal
tr: Yatay

en: Vertical
tr: Dikey

en: Fields
tr: Alanlar

en: Details
tr: Ayrıntılar

en: Attributes
tr: Nitelikler

en: Clone
tr: Kopya

en: Tab
tr: Sekme

en: Default state
tr: Öntanımlı durum

en: Collapsible
tr: Açılır-Kapanır

en: Tabs
tr: Sekmeler

en: Identifier
tr: Tanımlayıcı

en: Data
tr: Veri

en: About
tr: Hakkında

en: Element
tr: Öğe

en: Effect
tr: Etki

en: Entity type
tr: Varlık tipi

en: Add a new group
tr: Yeni bir grup ekleyin

en: Direction
tr: Yön

en: Save and continue
tr: Kaydet ve devam et

en: Migration
tr: Göç

en: Bundle
tr: Paket (bundle)

en: Fieldset
tr: Alan kümesi (fieldset)

en: (active tab)
tr: (etkin sekme)

en: View mode
tr: Görünüm kipi

en: HTML element
tr: HTML öğesi

en: A unique machine-readable name containing letters, numbers, and underscores.
tr: Harf, rakam ve alt-çizgilerden oluşan özgün bir makina adı.
