Field Group (8.x-3.3) - en to ro translation catalogue (36 entries)

en: delete
ro: șterge

en: Delete
ro: Șterge

en: Cancel
ro: Anulare

en: Description
ro: Descriere

en: Yes
ro: Da

en: No
ro: Nu

en: Edit
ro: Editați

en: None
ro: Nimic

en: Weight
ro: Greutate

en: Label
ro: Etichetă

en: Update
ro: Actualizare

en: Region
ro: Regiune

en: Horizontal
ro: Orizontal

en: Fields
ro: Câmpuri

en: Details
ro: Detalii

en: Attributes
ro: Atribute

en: Clone
ro: Clonare

en: Default state
ro: Stare implicită

en: Collapsible
ro: Colapsabil

en: Tabs
ro: Taburi

en: Identifier
ro: Identificator

en: Data
ro: Dată

en: About
ro: Despre

en: Effect
ro: Efect

en: Entity type
ro: Tip de entitate

en: Direction
ro: Direcție

en: Save and continue
ro: Salvează și continuă

en: Migration
ro: Migrare

en: Bundle
ro: Pachet

en: (active tab)
ro: (tab activ)

en: View mode
ro: Mod de vizualizare

en: HTML element
ro: Element HTML

en: A unique machine-readable name containing letters, numbers, and underscores.
ro: Un nume lizibil de mașină unic care conține litere, numere și liniuțe jos.

en: Field Group
ro: Grupul de câmpuri

en: jQuery UI Accordion not enabled
ro: jQuery UI Accordion nu este activat

en: If you want to use the Field Group accordion formatter, you will need to install the <a href=":link" target="_blank">jQuery UI Accordion</a> module.
ro: Dacă doriți să utilizați formatatorul de acordeon Field Group, va trebui să instalați modulul <a href=":link" target="_blank">jQuery UI Accordion</a>.
