Field Group (8.x-3.4) - en to id translation catalogue (33 entries)

en: delete
id: hapus

en: Delete
id: Hapus

en: Cancel
id: Batal

en: Description
id: Deskripsi

en: Yes
id: Ya

en: No
id: Tidak

en: None
id: Tiada

en: Weight
id: Bobot

en: Update
id: Perbarui

en: Region
id: Wilayah

en: Horizontal
id: Horisontal

en: Vertical
id: Vertikal

en: Fields
id: Bidang isian

en: Details
id: Rincian

en: Attributes
id: Atribut-atribut

en: Clone
id: Kloning

en: Default state
id: Status bawaan

en: Slow
id: Pelan

en: Fast
id: Cepat

en: Tabs
id: Tab

en: Identifier
id: Pengenal

en: About
id: Tentang

en: Element
id: Elemen

en: Effect
id: Efek

en: Entity type
id: Jenis Entity

en: Direction
id: Arah

en: Save and continue
id: Simpan dan lanjutkan

en: Migration
id: Migrasi

en: Bundle
id: Bundel

en: (active tab)
id: (tab aktif)

en: View mode
id: Modus tampilan

en: HTML element
id: Elemen HTML

en: A unique machine-readable name containing letters, numbers, and underscores.
id: Nama unik tebaca-mesin mengandung huruf, angka dan garis bawah.
