Field Group (8.x-3.4) - en to oc translation catalogue (30 entries)

en: delete
oc: suprimir

en: Delete
oc: Suprimir

en: Cancel
oc: Anullar

en: Description
oc: Descripcion

en: Yes
oc: Òc

en: No
oc: Non

en: Edit
oc: Modificar

en: None
oc: Pas cap

en: Weight
oc: Pes

en: Label
oc: Etiqueta

en: Update
oc: Metre a jorn

en: ID
oc: Identificant (ID)

en: Horizontal
oc: Orizontal

en: Fields
oc: Camps

en: Details
oc: Detalhs

en: Clone
oc: Clonar

en: Tabs
oc: Onglets

en: Identifier
oc: Identificant

en: Data
oc: Donadas

en: About
oc: A prepaus

en: Effect
oc: Effet

en: Speed
oc: Velocitat

en: Entity type
oc: Tipe d'entitat

en: Direction
oc: Direccion

en: Save and continue
oc: Salvar e contunhar

en: Bundle
oc: Paquet

en: Fieldset
oc: Grop de camps

en: (active tab)
oc: (onglet actiu)

en: View mode
oc: Mòde de visualizacion

en: HTML element
oc: Element HTML
