Field - en to uk translation catalogue (15 entries)

en: Type
uk: Тип

en: Closed
uk: Закрито

en: Yes
uk: Так

en: No
uk: Ні

en: Horizontal
uk: Горизонтально

en: Vertical
uk: Вертикально

en: Fields
uk: Поля

en: Width
uk: Ширина

en: Tabs
uk: Вкладки

en: About
uk: Про модуль

en: Accordion
uk: Акордеон

en: Type: @type
uk: Тип: @type

en: Fit
uk: Підігнати

en: This fieldgroup renders the content as a tab.
uk: Ця група полів візуалізує вміст у вигляді вкладки.

en: This fieldgroup renders child groups in its own tabs wrapper.
uk: Ця група полів візуалізує дочірні групи у своїх власних обгортках вкладок.
