Field - en to hi translation catalogue (10 entries)

en: Type
hi: प्रकार

en: Closed
hi: बंद

en: Yes
hi: हाँ

en: No
hi: नहीं

en: Horizontal
hi: क्षैतिज

en: Vertical
hi: ऊर्ध्वाधर

en: Fields
hi: क्षेत्र

en: Width
hi: चौड़ाई

en: Tabs
hi: टैब्स

en: About
hi: के बारे में
