Field Group Label (2.0.0) - en to hi translation catalogue (7 entries)

en: Fields
hi: क्षेत्र

en: Maximum length
hi: अधिकतम लंबाई

en: Size of textfield
hi: पाठ फ़ील्ड का आकार

en: About
hi: के बारे में

en: Placeholder
hi: प्लेसहोल्डर

en: The maximum length of the field in characters.
hi: अक्षरों में क्षेत्र की अधिकतम लंबाई

en: Text value
hi: पाठ मान
