Field Group Label (2.0.0) - en to lt translation catalogue (9 entries)

en: Fields
lt: Laukeliai

en: Maximum length
lt: Maksimalus ilgis

en: Size of textfield
lt: Teksto laukelio ilgis

en: About
lt: Apie

en: Placeholder
lt: Vietaženklis

en: The maximum length of the field in characters.
lt: Didžiausias laukelio ilgis simboliais.

en: Text that will be shown inside the field until a value is entered. This hint is usually a sample value or a brief description of the expected format.
lt: Tai tekstas kuris rodomas laukelyje iki tol kol įvedama reikšmė. Paprastai tai patarimas kokios reikšmės formato reiktų.

en: Placeholder: @placeholder
lt: Vietaženklis: @placeholder

en: %name: may not be longer than @max characters.
lt: %name: negali būti ilgesnis nei @max simboliai.
