Field Group Label (2.0.0) - en to pl translation catalogue (11 entries)

en: Fields
pl: Pola

en: Maximum length
pl: Maksymalna długość

en: Size of textfield
pl: Rozmiar pola tekstowego

en: About
pl: O stronie

en: Placeholder
pl: Zaślepka

en: The maximum length of the field in characters.
pl: Maksymalna liczba znaków w polu.

en: Text value
pl: Wartość tekstowa

en: Text that will be shown inside the field until a value is entered. This hint is usually a sample value or a brief description of the expected format.
pl: Tekst pokazany wewnątrz pola zanim zostanie do niego wprowadzona wartość. Podpowiedź jest zazwyczaj przykładową wartością lub krótkim opisem spodziewanego formatu.

en: Placeholder: @placeholder
pl: Zaślepka: @placeholder

en: %name: may not be longer than @max characters.
pl: %name: nie może być dłuższe niż @max znaków.

en: Textfield size: @size
pl: Rozmiar pola tekstowego: @size
