Field Group Label (8.x-1.0-rc1) - en to fa translation catalogue (6 entries)

en: Fields
fa: میدانها

en: Maximum length
fa: حداکثر طول

en: Size of textfield
fa: اندازه میدان متن

en: About
fa: درباره

en: Placeholder
fa: جایگذار

en: The maximum length of the field in characters.
fa: حداکثر طول میدان به کاراکتر.
