Field Group Layout (2.0.0-alpha1) - en to hu translation catalogue (13 entries)

en: Description
hu: Leírás

en: Default
hu: Alapértelmezés

en: Select a layout
hu: Oldalelrendezés kiválasztása

en: Fields
hu: Mezők

en: Layouts
hu: Elrendezések

en: New group %label successfully created.
hu: Új %label csoport sikeresen létrehozva.

en: The field name
hu: A mező neve

en: The fields belonging to the region
hu: Az elrendezéshez tartozó mezők

en: A field group
hu: Egy mezőcsoport

en: The fields belonging to the group
hu: A csoporthoz tartozó mezők

en: The parent group of this group
hu: A csoport egy szülőcsoportja

en: The weight of the group
hu: A csoport súlya

en: Mark as required
hu: Megjelölés kötelezőként
