Field Group Layout (2.0.0-alpha2) - en to ru translation catalogue (12 entries)

en: Description
ru: Описание

en: Default
ru: По умолчанию

en: Select a layout
ru: Выбор макета

en: Fields
ru: Поля

en: Layouts
ru: Макеты

en: New group %label successfully created.
ru: Новая группа %label успешно создана.

en: The field name
ru: Имя поля

en: A field group
ru: Группа полей

en: The weight of the group
ru: Вес группы

en: Mark as required
ru: Пометить как обязательное

en: Default state open
ru: Состояние по умолчанию открыто

en: Default state closed
ru: Состояние по умолчанию закрыто
