Field Group Layout (2.0.0-alpha2) - en to uk translation catalogue (18 entries)

en: Description
uk: Опис

en: Default
uk: Базово

en: Select a layout
uk: Оберіть макет

en: Fields
uk: Поля

en: Layouts
uk: Макети

en: New group %label successfully created.
uk: Нова група %label успішно створена.

en: The field name
uk: Назва поля

en: Updating...
uk: Триває оновлення...

en: Mark group as required if it contains required fields.
uk: Позначити групу як обов'язкову, якщо вона містить обов'язкові поля.

en: The fields belonging to the region
uk: Поля, що належать області

en: A field group
uk: Група полів

en: The fields belonging to the group
uk: Поля, що належать групі

en: The parent group of this group
uk: Батьківська група цієї групи

en: The weight of the group
uk: Вага групи

en: The formatter of the group
uk: Форматер групи

en: Mark as required
uk: Позначити як обов'язкову

en: Default state open
uk: Базовий стан відкритий

en: Default state closed
uk: Базовий стан закритий
