Field Group Modal Bootstrap (4.0.0) - en to de translation catalogue (8 entries)

en: Yes
de: Ja

en: No
de: Nein

en: Fields
de: Felder

en: Attributes
de: Attribute

en: Close
de: Schließen

en: Show label
de: Beschriftung anzeigen

en: E.g. name="anchor"
de: Z. B. name="anchor"

en: Attributes: @attributes
de: Attribute: @attributes
