Field Group Modal Bootstrap (8.x-3.0-alpha4) - en to hu translation catalogue (10 entries)

en: Yes
hu: Igen

en: No
hu: Nem

en: Fields
hu: Mezők

en: Attributes
hu: Attribútumok

en: Close
hu: Bezár

en: Text button
hu: Szöveges gomb

en: Show label
hu: Címke mutatása

en: E.g. name="anchor"
hu: Például name="anchor"

en: Attributes: @attributes
hu: Attribútumok: @attributes

en: Show fields
hu: Mezők mutatása
