Field Group Modal Bootstrap (8.x-3.0-alpha5) - en to pl translation catalogue (7 entries)

en: Yes
pl: Tak

en: No
pl: Nie

en: Fields
pl: Pola

en: Attributes
pl: Atrybuty

en: Close
pl: Zamknij

en: Show label
pl: Pokaż etykietę

en: E.g. name="anchor"
pl: Przykładowo: name="anchor"
