Field help helper (8.x-1.0) - en to oc translation catalogue (8 entries)

en: Cancel
oc: Anullar

en: Help text
oc: Tèxte d'ajuda

en: Label
oc: Etiqueta

en: Save
oc: Enregistrar

en: Other
oc: Autre

en: Instructions to present to the user below this field on the editing form.<br />Allowed HTML tags: @tags
oc: Instruccions que es presenten a l'utilizaire a sota d'aqueste camp dins lo formulari d'edicion.<br /> Etiquetes HTML permeses : @tags

en: The field %field is locked and cannot be edited.
oc: Lo camp %field es varrolhat e se pòt pas modificar.

en: Saved %label configuration.
oc: S'es enregistrat la configuracion de %label.
