Field help helper (8.x-1.0) - en to pl translation catalogue (9 entries)

en: Cancel
pl: Anuluj

en: Help text
pl: Objaśnienia

en: Label
pl: Etykieta

en: Save
pl: Zapisz

en: Other
pl: Inne

en: Instructions to present to the user below this field on the editing form.<br />Allowed HTML tags: @tags
pl: Instrukcje jakie należy wyświetlić użytkownikowi pod polem w trakcie edycji zawartości. <br />Dozwolone tagi HTML: @tags

en: The field %field is locked and cannot be edited.
pl: Pole %field jest zablokowane i nie może być edytowane.

en: Saved %label configuration.
pl: Zapisano konfigurację pola %label.

en: This field supports tokens.
pl: To pole wykorzystuje wzorce.
