Field help helper (8.x-1.0) - en to cs translation catalogue (9 entries)

en: Cancel
cs: Zrušit

en: Help text
cs: Text nápovědy

en: Label
cs: Popisek

en: Save
cs: Uložit

en: Other
cs: Jiné

en: Instructions to present to the user below this field on the editing form.<br />Allowed HTML tags: @tags
cs: Pokyny, které se mají zobrazit uživateli pod daným polem při úpravě obsahu. <br />Povolené HTML tagy: @tags

en: The field %field is locked and cannot be edited.
cs: Pole %field je zamčené a nemůže být upraveno.

en: Saved %label configuration.
cs: Nastavení %label uloženo.

en: This field supports tokens.
cs: Toto pole podporuje tokeny.
