Field help helper (8.x-1.0) - en to hr translation catalogue (8 entries)

en: Cancel
hr: Otkaži

en: Help text
hr: Tekst pomoći

en: Label
hr: Oznaka

en: Save
hr: Spremi

en: Other
hr: Ostalo

en: Instructions to present to the user below this field on the editing form.<br />Allowed HTML tags: @tags
hr: Upute koje se daju korisniku ispod ovog polja na obrascu uređivanja.<br />Dopuštene HTML oznake: @tags

en: The field %field is locked and cannot be edited.
hr: Polje %field je zaključano i ne može biti uređivano.

en: Saved %label configuration.
hr: %label postavke spremljene.
