Field help helper (8.x-1.0) - en to hu translation catalogue (9 entries)

en: Cancel
hu: Mégsem

en: Help text
hu: Súgó szöveg

en: Label
hu: Címke

en: Save
hu: Mentés

en: Other
hu: Egyéb

en: Instructions to present to the user below this field on the editing form.<br />Allowed HTML tags: @tags
hu: A felhasználók számára az űrlap szerkesztésekor a mező alatt megjelenő útmutató.<br />Megengedett HTML elemek: @tags

en: The field %field is locked and cannot be edited.
hu: %field mező zárolva van és nem szerkeszthető.

en: Saved %label configuration.
hu: %label beállítása elmentve.

en: This field supports tokens.
hu: Ez a mező támogatja a vezérjeleket.
