Field help helper (8.x-1.0) - en to id translation catalogue (8 entries)

en: Cancel
id: Batal

en: Help text
id: Teks bantuan

en: Save
id: Simpan

en: Other
id: Lainnya

en: Instructions to present to the user below this field on the editing form.<br />Allowed HTML tags: @tags
id: Intruksi untuk ditampilkan kepada pengguna dibawah field ini pada form penyuntingan. <br />Tag HTML yang diijinkan:@tags

en: The field %field is locked and cannot be edited.
id: Field %field terkunci dan tidak bisa di sunting.

en: Saved %label configuration.
id: Menyimpan konfigurasi %label.

en: This field supports tokens.
id: Bidang ini mendukung token.
