Field help helper (8.x-1.0) - en to it translation catalogue (9 entries)

en: Cancel
it: Annulla

en: Help text
it: Testo di aiuto

en: Label
it: Etichetta

en: Save
it: Salva

en: Other
it: Altro

en: Instructions to present to the user below this field on the editing form.<br />Allowed HTML tags: @tags
it: Istruzioni da presentare all'utente sotto questo campo nella maschera di modifica.<br />Tag HTML consentiti: @tags

en: The field %field is locked and cannot be edited.
it: Il campo %field è bloccato e non può essere modificato.

en: Saved %label configuration.
it: Configurazione %label salvata.

en: This field supports tokens.
it: Il campo accetta i token.
