Field help helper (8.x-1.0) - en to fa translation catalogue (9 entries)

en: Cancel
fa: لغو

en: Help text
fa: متن راهنما

en: Label
fa: برچسب

en: Save
fa: ذخیره

en: Other
fa: ساير

en: Instructions to present to the user below this field on the editing form.<br />Allowed HTML tags: @tags
fa: دستور العملی که در ورقه تدوین، زیر این میدان به کاربر نشان داده خواهد شد. <br />تگ‌های مجاز HTML: @tags

en: The field %field is locked and cannot be edited.
fa: میدان %field قفل شده و نمیتواند تدوین شود.

en: Saved %label configuration.
fa: پیکربندی %label ذخیره شد.

en: This field supports tokens.
fa: این میدان از توکن‌ها پشتیبانی می‌کند.
