Field help helper (8.x-1.0) - en to ro translation catalogue (9 entries)

en: Cancel
ro: Anulare

en: Help text
ro: Text de ajutor

en: Label
ro: Etichetă

en: Save
ro: Salvare

en: Other
ro: Altele

en: Instructions to present to the user below this field on the editing form.<br />Allowed HTML tags: @tags
ro: Instrucțiuni care vor fi prezentate utilizatorului sub câmp în formular.<br />Marcaje HTML permise: @tags

en: The field %field is locked and cannot be edited.
ro: Câmpul %field este blocat și nu poate fi editat.

en: Saved %label configuration.
ro: Configurație %label salvată.

en: This field supports tokens.
ro: Acest câmp are suport pentru token-uri.
