Field help helper (8.x-1.0) - en to uk translation catalogue (9 entries)

en: Cancel
uk: Скасувати

en: Help text
uk: Текст довідки

en: Label
uk: Мітка

en: Save
uk: Зберегти

en: Other
uk: Інше

en: Instructions to present to the user below this field on the editing form.<br />Allowed HTML tags: @tags
uk: Вказівки, що будуть показані користувачеві під цим полем на формі редагування. <br />Дозволені HTML-теги: @tags

en: The field %field is locked and cannot be edited.
uk: Поле %field заблоковане і не може бути відредаговано.

en: Saved %label configuration.
uk: Конфігурацію %label збережено.

en: This field supports tokens.
uk: Це поле підтримує замінники.
