Field Hidden (2.0.0) - en to it translation catalogue (9 entries)

en: Fields
it: Campi

en: About
it: Informazioni

en: Hidden field
it: Campo nascosto

en: Number (decimal)
it: Numero (decimale)

en: Number (float)
it: Numero (virgola mobile)

en: Number (integer)
it: Numero (intero)

en: Text (plain)
it: Testo (semplice)

en: Text (plain, long)
it: Testo (semplice, lungo)

en: Text (formatted)
it: Testo (formattato)
