Field Image Style (8.x-1.0) - en to it translation catalogue (11 entries)

en: Content
it: Contenuto

en: Original image
it: Immagine originale

en: About
it: Informazioni

en: Field types
it: Tipi di campo

en: None (original image)
it: Nessuno (immagine originale)

en: Link image to
it: Collega immagine a

en: Linked to content
it: Collegata al contenuto

en: Linked to file
it: Collegata al file

en: Nothing
it: Niente

en: Allowed values list: some values are being removed while currently in use.
it: Elenco di valori consentiti: alcuni valori sono stati rimossi mentre erano ancora in uso.

en: Text value
it: Valore testuale
