Field Image Style (8.x-1.0) - en to uk translation catalogue (13 entries)

en: Content
uk: Вміст

en: File
uk: Файл

en: Original image
uk: Оригінальне зображення

en: About
uk: Про модуль

en: Field types
uk: Типи полів

en: None (original image)
uk: Немає (оригінальне зображення)

en: Link image to
uk: Зображення є посиланням на

en: Linked to content
uk: Посилається на матеріал

en: Linked to file
uk: Посилається на файл

en: Nothing
uk: Нічого

en: Allowed values list: some values are being removed while currently in use.
uk: Список дозволених значень: деякі значення будуть вилучені, хоча вони ще використовуються.

en: Image Style
uk: Стиль зображення

en: Text value
uk: Текстове значення
