Field Image Style (8.x-1.1) - en to pt translation catalogue (12 entries)

en: Content
pt: Conteúdo

en: File
pt: Arquivo

en: Original image
pt: Imagem original

en: About
pt: Sobre

en: Field types
pt: Tipos de campo

en: None (original image)
pt: Nenhum (imagem original)

en: Link image to
pt: Linkar imagem para

en: Linked to content
pt: Linkado ao conteúdo

en: Linked to file
pt: Linkado ao arquivo

en: Nothing
pt: Nada

en: Allowed values list: some values are being removed while currently in use.
pt: Lista de valores permitidos: alguns valores estão sendo removidos mas estão atualmente em uso.

en: Text value
pt: Valor de texto
