Field Image Style (8.x-1.2) - en to fr translation catalogue (13 entries)

en: Content
fr: Contenu

en: File
fr: Fichier

en: Original image
fr: Image originale

en: About
fr: À propos

en: Field types
fr: Types de champs

en: None (original image)
fr: Aucun (image d'origine)

en: Link image to
fr: Lier l'image à

en: Linked to content
fr: Lié au contenu

en: Linked to file
fr: Lié au fichier

en: Nothing
fr: Rien

en: Allowed values list: some values are being removed while currently in use.
fr: Liste des valeurs autorisées : certaines valeurs sont sur le point d'être retirées alors qu'elles sont actuellement utilisées.

en: Image Style
fr: Style d'image

en: Text value
fr: Valeur textuelle
