Field Inheritance (8.x-1.0-alpha13) - en to it translation catalogue (11 entries)

en: Delete
it: Elimina

en: Type
it: Tipo

en: Settings
it: Impostazioni

en: Label
it: Etichetta

en: N/A
it: N/D

en: Advanced
it: Avanzate

en: Append
it: Aggiungi

en: Are you sure you want to delete %name?
it: Si vuole davvero cancellare %name?

en: Machine name
it: Nome ad uso interno

en: - Select -
it: - Scegliere -

en: Inherit
it: Eredita
