Field Inheritance (8.x-1.0-alpha4) - en to uk translation catalogue (16 entries)

en: Delete
uk: Видалити

en: Type
uk: Тип

en: Settings
uk: Налаштування

en: Label
uk: Мітка

en: N/A
uk: Н/Д

en: Advanced
uk: Розширені

en: Append
uk: Додати

en: Are you sure you want to delete %name?
uk: Ви дійсно бажаєте видалити %name?

en: Machine name
uk: Машинна назва

en: Prepend
uk: ДодНаКін

en: Inherit
uk: Успадковувати

en: Fallback
uk: Запасний рядок

en: -- Select --
uk: -- Виберіть --

en: Source Field
uk: Вихідне поле

en: content @type: deleted @label.
uk: матеріал @type: видалено @label.

en: Destination Field
uk: Кінцеве поле
