Field List Details (8.x-1.2) - en to uk translation catalogue (11 entries)

en: File
uk: Файл

en: Required
uk: Обов’язкове

en: Fields
uk: Поля

en: Address
uk: Адреса

en: false
uk: хибність

en: true
uk: істина

en: unlimited
uk: необмежено

en: Reference
uk: Посилання

en: About
uk: Про модуль

en: Cardinality
uk: Кардинальність

en: Date type
uk: Тип дати
