Field List Details (8.x-1.3) - en to hu translation catalogue (12 entries)

en: On
hu: Be

en: File
hu: Fájl

en: Required
hu: Szükséges

en: Fields
hu: Mezők

en: Address
hu: Cím

en: false
hu: hamis

en: true
hu: igaz

en: unlimited
hu: korlátlan

en: Reference
hu: Referencia

en: About
hu: Leírás

en: Cardinality
hu: Számosság

en: Date type
hu: Adattípus
